WordPress 6.2 sürümü yayında ve kullanıma hazır!

Wordpress 6.2 Sürümü Özellikleri Ve Yenilikleri

WordPress 6.2 sürümü, 292 adetten fazla geliştirme ve 394 hata düzeltmesi içeriyor. Bu yazımızda, Kasım 2022 tarihinde yayınlanan WordPress 6.1 sürümünden bu yana yapılan en son özellik ve geliştirmeleri paylaşıyoruz. Güncelleme bilgilerinden geliştirici kaynaklarına kadar, keşfedilecek çok şey var. Buyurun birlikte okuyalım.

Wordpress 6.2 Site Düzenleyici

Site düzenleyici ile sitenizi keşfedin ve düzenleyin

Güncellenmiş bir arayüz, site düzenleme deneyiminiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlıyor. Şablonlarınızın ve şablon parçalarınızın tam önizlemelerine göz atın, ardından seçtiğiniz yerden sitenizi düzenlemeye başlayın.

Gezinti bloğu ile menünüzü daha farklı şekillerde yönetin

Yeni bir kenar çubuğu deneyimi, sitenizin gezinmesini düzenlemeyi kolaylaştırır. Menüleriniz ne kadar karmaşık olursa olsun, menü öğelerini daha hızlı ekleyin, kaldırın ve yeniden sıralayın.

Wordpress 6.2 Gezinti Bloğu

Blok yerleştirici için daha sorunsuz bir deneyimi keşfedin

Yenilenmiş bir tasarım, daha fazla görünürlük ve ihtiyacınız olan içeriğe daha kolay erişim sağlar. Mevcut ortam kütüphanenizdeki içeriği hızlı bir şekilde sürükleyip bırakmak için ortam sekmesini kullanın. Kategorilerde gezinmenizi ve önizlemelerin tümünü aynı anda görmenizi sağlayan bölünmüş görünümle desenleri daha hızlı bulun.

İhtiyacınız olduğunda istediğiniz denetimlere rahatça erişin

Blok ayarları kenar çubuğunuz, ayarlar ve stiller sekmeleriyle daha iyi organize edilmiş durumda. Böylece ihtiyacınız olan araçların tanımlanması ve erişilmesi kolaylaştı.

Wordpress 6.2 Buton Renkleri
Wordpress 6.2 Blok Yerleştirici

Blok temaları için üst alan ve alt alan ile daha hızlı geliştirme

Aralarından seçim yapabileceğiniz yeni üst alan ve alt alan desenleri koleksiyonunu keşfedin. Bunları sitenizin şablonları için hızlı, yüksek kaliteli bir başlangıç noktası olarak herhangi bir blok temasıyla kullanın.

Wordpress 6.2 Openverse Ortamı

Openverse ortamını düzenleyici içinden keşfedin

Openverse’in kütüphanesi 600 milyondan fazla ücretsiz, açık lisanslı stok görüntü ve ses kataloglamaktadır ve şimdi düzenleyicinin içine entegre edilmiştir.

Wordpress 6.2 Dikkat Dağınıklığı Engelleme Modu

Dikkat dağınıklığını engelleme modu ile yazmaya odaklanın

An olur fikirlerinizle yalnız kalmak istersiniz. Artık tüm panellerinizi ve kontrollerinizi gizleyerek içeriğinize hayat vermekte özgürsünüz.

Wordpress 6.2 Site Düzenleyici Kararlı Sürüm

Site düzenleyiciyi deneyimleyin, artık beta sürümünden çıktı

Kararlı, dalış yapmanız ve keşfetmeniz için hazır: 6.2, yeni nesil WordPress’in -ve blok temalarının- neler yapabileceğini keşfetmeniz için kişisel davetinizdir.

Wordpress 6.2 Stil Kitabı

Stil kitabı

Sitenizin kitaplığındaki her bloğun nasıl göründüğüne dair eksiksiz bir genel bakış elde etmek için yeni Stil Kitabı’nı kullanın. Hepsi tek bir yerde, hepsi bir bakışta.

Wordpress 6.2 Stil Kopyalama Ve Yapıştırma

Stilleri kopyalayın ve yapıştırın

Tasarımı bir blok türünde mükemmelleştirin, ardından istediğiniz görünümü elde etmek için bu stilleri kopyalayıp diğer bloklara yapıştırın.

Wordpress 6.2 Özel Css

Özel CSS

Sitenizi istediğiniz şekilde güçlendirin. Sitenizin görünümü ve hissi üzerinde başka bir kontrol düzeyi için sitenize veya bloklarınıza CSS ekleyin.

Yapışkan konumlandırma

Ziyaretçiler kaydırma yaparken üst düzey grup bloklarını sayfanın en üstüne sabit tutabilirsiniz.

Bileşenleri içeri aktarma

En sevdiğiniz bileşenleri klasik temalardan blok temalarına aktarma seçenekleri.

Temalardaki yerel yazı tipleri

Varsayılan WordPress temaları, artık dahil edilmiş olan Google Yazı Tipleri ile daha iyi gizlilik sunar.

Wordpress 6.2 Sürümü

WordPress 6.2 hakkında daha fazla bilgi edinin

WordPress içindeki yeni özelliklerle birlikte Meetup düzenleyicileri için öğretici videolar, çevrimiçi atölyeler, kurslar ve ders planları bulunan learn.wordpress.org sitesini keşfedin.

WordPress Alan Rehberinin en son sürümüne göz atın. WordPress ile oluşturmanıza yardımcı olacak ayrıntılı geliştirici notlarıyla dolup taşıyor.

Bu sürüme dahil edilen geliştirmeler ve düzeltilen sorunlar, yükleme bilgileri, geliştirici notları ve kaynakları, sürüme katkıda bulunanlar ve bu sürümdeki dosya değişikliklerinin listesi hakkında daha fazla bilgi için WordPress 6.2 sürüm notlarını okuyun..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir