Spam Mail Ne Demek? Spam E-postalardan Nasıl Kurtulurum?

Spam E-Posta Nedir?

Spam Mail ne demek?

E-postalar çağımızın en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biridir. Dolayısıyla E-posta güvenilirliği veri güvenliği ve spam reklamlar ile bulaşabilecek virüsler için önemli bir konudur. Spam E-posta güvenliği için gerekli alt yapıyı sağlayan bir çok E-posta sağlayıcı bulunmaktadır.

Spam E-postalardan Nasıl Kurtulurum?

 1. E-posta hesabınızın ayarlarından spam olarak işaretlenen e-postaları filtreleme seçeneğini etkinleştirin. Bu sayede spam e-postalar otomatik olarak gelmeyen klasöre taşınacaktır.
 2. Önemli olabilecek e-postalarınızın spam klasörüne düşmemesi için güvenilir göndericileri bloklamak yerine “güvenilir göndericiler” listesine ekleyin. Bu sayede sadece bu göndericilerden gelen e-postalarınız gelişmez klasörüne geçecektir.
 3. Dikkat etmediğiniz bir e-posta spam olarak işaretlendiğinde, bu e-postayı “spam değil” seçeneğini kullanarak işaretleyin. Böylece e-posta hesabınız bu göndericiyi güvenilir göndericiler listesine ekleyecektir.
 4. Ayrıca, spam e-postalardan kurtulmak için e-posta hesabınıza güvenlik duvarı kurarak güvenlik açığı oluşturabilecek e-postaları engelleriz.
 5. E-posta hesabınızı sık sık kontrol edip spam klasörünü düzenli olarak kontrol ederek, spam e-postalardan kurtulabilirsiniz.

Kurumsal E-posta Nedir?

Kurumsal e-posta, bir işletme ya da kurum tarafından kullanılan e-posta hizmetidir. Bu tür bir e-posta hizmeti, genellikle işletmenin adını içeren bir e-posta adresi ve işletme tarafından sağlanan bir e-posta sunucusu kullanılarak sağlanır. Kurumsal e-posta, işletmelerin iş iletişimini düzenli ve profesyonel bir şekilde yürütmek için kullandıkları bir araçtır.

Spam Mail Nedir?

Spam e-posta, izin vermediğiniz halde (rızanız dışında) istenmeyen ve genellikle reklam amaçlı olarak yayınlanan çok sayıda e-posta mesajıdır. Bu tür e-postalar, genellikle genel kullanıcıların e-posta hesaplarına gönderilir ve kullanıcıların onayı olmadan gelir. Spam e-postalar, kullanıcıların e-posta hesaplarının dolmasına neden olabilir ve gereksiz yere zaman ve enerji kaybına neden olabilir.

Spam E-posta koruması nedir?

Spam e-posta koruması, e-posta hesabınıza gelen istenmeyen ve genellikle sahte ya da yanlış amaçlı e-postaların alınmamasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemler genelde e-posta adresinizi önceden tanımlanmış spam filtrelerine göre tarayarak spam e-postaları ayıklar ve hesabınıza gelmeyen kalmasını sağlar. Bu sayede hesabınızda yalnızca güvenilir ve istenen e-postalar bulunur.

Güvenilir E-posta sağlayıcıları hangileridir?

 • Gmail
 • Yahoo! Mail
 • Outlook.com
 • AOL Mail
 • Zoho Mail
 • ProtonMail
 • Yandex.Mail
 • FastMail
 • Tutanota
 • Mail.com

Kurumsal E-posta nasıl alınır?

Markanıza ait bir alan adınız varsa kendinize kurumsal e-posta satın alabilirsiniz. Kurumsal e-postanız şu şekilde görünecektir: isim@siteadresiniz.com veya iletisim@siteadresiniz.com

Siz de markanıza özel bir kurumsal e-posta sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak paketlerimizden birini satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir